close
lołding...
Lanikai CK-C koncertowe

Lanikai CK-C koncertowe - Michał Stasiak
Jeśli chodzi o instrument to mam go dopiero miesiąc. Jest to Lanikai CK-C ( czyli, że curly koa- wersja (rozmiar) koncertowa. Nie posiada żadnych innych numerów (przynajmniej w widocznych miejscach). Producent nie zapewnia na swojej stronie, że jest to instrument z litego drzewa, pisze po prostu curlu koa, ale czytałem gdzieś w necie że jest to laminat z 3 warstw: mahoń, mahoń oraz koa na górze. Tak czy inaczej zrobiony jest bardzo dokładnie jak na isntrument z Chin.(krawędzie z jasnego drzewa, zdobne znaczki na progach, rozeta, starannie włożone prożki, no i deseń koa) Wygląda  ładnie. Pełen szpan - nikt nie przechodzi obojętnie..;) Ma bardzo wygodne struny (tj. nisko założone)czyli łatwo sie je dociska no i co najważniejsze dla mnie: STROI na progach.. może tylko z minimalnymi wahnięciami. Był to zasadniczy powód dla którego kupiłem właśnie ten instrument- mogłem go podotykać przed kupnem:) ( w Warszawie jest słownie JEDEN sklep który sprzedaje uki, dystrybutor Lanikai właśnie.. i tez nie wszystkie modele są dostępne. Po kilku słabszych doświadczeniach z kupowaniem gitar i nie tylko, wiem że trzeba niestety zapłacić za fajny instrument.
Ale za ten warto:) od miesiąca nie gram na niczym innym:) zdecydowanie polecam, choć cenka (ok. 800pln) daje do myślenia... no ale można przecież zrezygnować przez miesiąc czy dwa z masła do chleba..;)
Nie mam niestety porównania z innymi ukulele (choć mam nadzieję mieć;) natomiast sam w sobie porostu ten instrumencik sie broni bo dźwięku mu nie brak a z czasem go nawet go nabiera i spokojnie mozna akustycznie grać z akompaniującą gitarą czy jakimiś przeszkadzajkami.
Michał Stasiak - 2009-02-01 15:27

Wybrane z galerii
Wielkie granie w Małej Wsi WOŚP w Małej Wsi
WOŚP w Małej Wsi
ukulele.com.pl e-mail: feo@ukulele.com.pl
ukulele na golasa / naked ukulele Portal LiraKorbowa.pl