close
lołding...
Artykuł konkursowy: Holenderski odlot

Holenderski odlot - Maiski Uku
Na ukulele trafiłem dość przypadkowo w Holandii.

W lokum, które przygotowali mi holenderscy przyjaciele znalazłem dziwny instrumencik, wtedy nazywany przeze mnie małą gitarką. Jeszcze będąc w podstawówce nauczyłem się kilku akordów na gitarze, więc mimo iż 'ta mała' miała tylko 4 struny, to nie omieszkałem od przypadku na niej zabrzdękolić. Ba, nawet nagrałem filmik, który miał na celu podnieść na duchu kolegę w Polsce (udało się!)

Przełom, a właściwie jakiekolwiek bliższe zainteresowanie ukulele nastąpiło, gdy wraz z holenderską bracią udałem się na jednodniowy wypad do Utrechtu, w odwiedziny do ich przyjaciela, muzyka.

Podczas tej wizyty, dowiedziałem się (i wreszcie zapamiętałem), że ten mały, zabawny instrument, który odnalazłem w moim lokum zwie się ukulele, i że wiele jest o nim w necie, zwłaszcza na youtube, gdzie można nauczyć się strojenia, akordów, etc. Cóż, od tej chwili niecierpliwe wyczekiwałem momentu, gdy znowu znajdziemy się w samochodzie, w drodze powrotnej.

Tego samego wieczora udało mi się nastroić ukulele, zagrać kilka akordów, wprowadzając się tym samym w stan podobny duchowej ekstazie ;)

A był to październik 2009 roku... Dość szybko wkręciłem się w ukulele. Dosłownie miesiąc później jechałem do Amsterdamu w poszukiwaniu mojego, pierwszego ukulele.

Zresztą, całość udało mi się opisywać na bieżąco, na blogu: http://maiski-ukulele.blogspot.com, który stał się moim dzienniczkiem postępów w grze, a i przy okazji 'papierem' na moje co raz bardziej pogłębiające się uzależnienie od ukulele :-)

Pierwsza wspólna fota: http://maiski-ukulele.blogspot.com/2009_10_01_archive.html (trzeci dzień grania?)


Filmik, októrym wspominam w tekście: http://www.youtube.com/watch?v=C4o1k2lvteY
Maiski Uku - 2012-11-21 12:23

Wybrane z galerii
Moje pierwsze ukulele Mahalo ULP-1E-CS i RISA Ukulele Olusi
Mahalo ULP-1E-CS i RISA Ukulele Olusi
ukulele.com.pl e-mail: feo@ukulele.com.pl
ukulele na golasa / naked ukulele Portal LiraKorbowa.pl