Okazuje się, że jest całe mnóstwo stron poświęconych ukulele. Zapewne wielu z Was znalazło już coś dla siebie. Jeśli znacie adresy, które warto polecić, piszcie.
Przedstawię kilka spośród tych, które przydały się mi:

Podstawy, lekcje:
Co raz więcej stron o tematyce ukulele a tutaj strona z samych słonecznych Włoch.
Dla osób, które wolą po włosku ale też wiele materiałów niekoniecznie w tym języku. Prowadzący tę stronę szuka chętnych do tłumaczenia jego materiałów - tutoriali, porad. Bardzo fajny zasób! ;)
Bardzo fajna strona dla lekko zaawansowanych ale też sporo dla początkujących.
Proste "triki" na ukulele, ułatwiające/usprawniające nasze postępy. Dużo łatwo przyswajalnej wiedzy.
Hawaii Music SupplyHawaii Music Supply
Podstawy gry na uke prowadzone przez bardzo sympatycznego Aaron'a, Hawajczyka. Wideo. Ukulele standardowe - sopran, tenor.
http://www.hawaiimusicsupply.com/lessons.php

Poznacie jak nastrojone jest jego uke, jak trzymać instrument i pierwsze akordy!
ezfolkezFolk.com
Cdur nie jedno ma imię! Jeśli opanowałeś już pierwsze 3 podstawowe akordy te tablice moga Ci się bardzo przydać. Podstawowe chwyty na ukulele standardowe - sopran, tenor - w przewrotach. Tutaj na przykład 22 wersje wspomnianego Cdur.
http://www.ezfolk.com/uke/chords/C_Major/c_major.html

Dla ukulele barytonowego tutaj:
http://www.ezfolk.com/baritone-uke/chords/
Ukulele online tunerOnline Ukulele Tuner
Rozbudowany tuner do różnych strojów ukulele. Możliwość wyboru dźwięku wygenerowanego komputerowo - bardziej dokładneg - oraz oryginalnego brzmienia ukulele.
http://www.get-tuned.com/ukulele_tuner.php

Na tej stronie w zakładce ONLINE TUNERS znaleźć można także aplikacje do innych instrumentów strunowych.
Sheep Entertainment chord finderSheep Enterntainment - chord finder
Bardzo ciekawa flash'owa aplikacja do strojenia ukulele jak i wyszukiwania akordów. Co ciekawe do wszystkich znanych(!) strojów instrumentu - nalezy wybrać pod "stroikiem".
http://www.ukulele.nl/
ukulele boogalooUkulele Boogaloo
Bardzo fajna strona skierowana głównie dla dzieci i początkujących. Tablice podstawowych akordów do wszystkich strojów. Galeria, teksty piosenek z chwytami wraz z ich wizualizacjami obok - bardzo wygodne.
http://www.alligatorboogaloo.com/uke/

Dla trochę bardziej zaawansowanych - w serwisie można spotkać wizualizację tzw. sharp chords, jak Em7-5, Bm7-5. Przykład:
http://www.alligatorboogaloo.com/uke/tabs/030909.html
Ukulele TabsUkulele Tabs
Bardzo fajna strona z akordami do utworów znanych wykonawców. Wyszukiwarka utworów. Każdy z utworów ma zobrazowane chwyty dla ukulele w stroju gCEA! Znalazłem dosyć przypadkiem, szukając Em6, które wszędzie wygląda inaczej a tutaj wygląda i brzmi przyzwoicie.
http://www.ukulele-tabs.com/
Transpozery
Kiedy już znajdziemy chwyty na ukulele zdarza się, że nasz ulubiony utwór jest w "niewygodnej" dla nas tonacji. Zamiast mozolnie transponować akord po akordzie możemy skorzystać z prostych i szybkich narzędzi w sieci. Wystarczy skopiować tekst z przypisanymi akordami, wkleić, wybrać kluch i klik. Oto dwa znich, najciekawsze jakie znalazłem:

the tab-transposerThe Tab-Transposer - posiada prosty interfejs, rozróżnia akordy zapisane małymi literami (opcja) np. b zamiast Bm, rozumie, że my tutaj czasami zapisujem B jako H (opcja). Ale co najważniejsze, w wyborze wyświetlania transpozycji dostępne są wizualizacje akordów do wszystkich trzech strojów ukulele! W języku angielskim.
http://tabtransposer.com/the tab-transposerTranspose Chords - prosty, wraźny. Wklejamy tekst z akordami (np. ten), wybieramy docelową tonację, wybieramy (wg uznania) formę prezentacji transpozycji. Niestety nie ma - co ważne dla początkujących - wizualizacji akordów dla ukulele. W języku angielskim.
http://www.logue.net/xp/